מי צריך ייעוץ זוגי?

שגרת החיים בישראל בפרט ובעולם בכלל אינה פשוטה. מרוץ העכברים הבלתי נגמר הכולל דאגות שונות בכל הקשור לפרנסה, ילדים, בריאות ועוד, עלולים לגרום לנו לעתים לשכוח את הדברים החשובים ולגרום לנו לחיות באדישות כלפי בני הזוג שלנו. זוגיות לפעמים נשארת בצד במירוץ החיים הזה ויום בהיר אחד אנו מתעוררים ומבינים שאין לנו כמעט קשר עם בן זוגנו… מצב כזה הוא מצב מסוכן מאוד והדרך ממנו לפירוק החבילה קצרה מאוד, ואם לא נעשה משהו בנידון מה שאנו חוששים ממנו עלול להתגשם. ייעוץ זוגי יכול להיות הפתרון למצב הזה.

 

למה זה בכלל ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי כשמו כן הוא, ייעוץ לזוגות אשר גורם להם להתעורר ובעיקר נוגע בנקודות שהביאו את בני הזוג למצב הזה. חוסר תשומת לב לבעיה הזוגית הוא לב ליבו של הבעיה כפי שציינו, והבנה שיש פה בעיה היא כבר חצי מהפתרון. הייעוץ ניתן על ידי מי שלמד את התחום והתמחה בו, אחד שצבר ניסיון ויודע לפצח את הבעיה ובעיקר להכווין את בני הזוג איך להתמודד עם הבעיה. במקרים רבים במהלך ייעוץ שכזה בני הזוג מבינים פתאום דברים שלא הבינו קודם, ובעיקר מקבלים ניעור והבנה שצריך שניים לטנגו, ועל כל אחד מהם לעשות עבודה עם עצמו.

איך זה עובד בפועל?

ייעוץ זוגי מתחיל כמובן בפגישה הראשונית. בפגישה כזו היועץ או היועצת מכירים את בני הזוג, שומעים מהם על הדרך בה הכירו ועל כברת הדרך שעברו עד כה. לאחר שישנה היכרות ראשונית ניתן להתחיל ולדבר על הבעיות עצמם, ולעיתים בעיות שבני הזוג יתקשו לבטא, יבוטאו על ידי היועץ או היועצת הכי טוב. במהלך המפגשים ינתח היועץ מצבים מסוימים בחייהם של בני הזוג, וכך הם יראו את עצמם מזווית חדשה, ויוכלו לקבל כלים וטיפים איך להתנהל בינם לבין עצמם אחרת.

כמובן שישנם מקרים להם אין פתרון וגם יועץ הוא לא קוסם ולא יוכל לעשות שינוי, כך לפחות ידעו השניים שעליהם לפרק את החבילה, ולהתחיל בחיים חדשים עם בני זוג אחרים.

יש לך שאלה? המומחים שלנו ישמחו לענות