שם*

כתובת דוא''ל*

תוכן הפניה

captcha

טיפול זוגי – למה זה כדאי?

כמות המתגרשים בישראל ובעולם כולו עולה מידי שנה בשנה. ישנם הסברים רבים לתופעה הזו, תופעה שגורמת ללא מעט משפחות להתפרק, כשעיקר הבעיה היא החלשות התא המשפחתי והפיתויים שישנם היום ולא היו פעם. סיבה נוספת היא מרוץ החיים הבלתי נגמר, מרוץ שכולנו מנסים לחיות איתו ולעיתים אנו שמים פחות לב ונותנים פחות את הדעת לדברים חשובים בחיינו, כשאחד מהם הוא הזוגיות. כמעט לכל זוג ישנן תקופות טובות יותר או פחות, אך כשתקופה לא טובה נמשכת יותר מידי זמן צריך להתחיל ולחשוב על טיפול זוגי מקצועי.

לשאול את השאלות הנכונות

מטפל או מטפלת זוגיים הם כאלו שהוסמכו לכך, למדו את התחום וצברו ניסיון. המומחיות של מטפלים הללו היא לשים את האצבע על שורש הבעיה, מה שמתחיל בשאלת השאלות הנכונות והבנת המצב לאשורו. זוגות רבים לא מבינים איפה הבעיה ואיפה התחילה התקופה הרעה, וכשמישהו חיצוני שמכיר את התחום ויודע לשאול את השאלות הנכונות מתערב, העיניים שלהם לעיתים נפקחות. כמובן שישנן בעיות שאין להן פתרון, ובני הזוג צריכים להכיר בכך, אבל הגעה למצב כזה היא רק אחרי שמוצו כל האפשרויות, כשטובה שבהן היא טיפול זוגי.

במה מתמקד טיפול זוגי?

טיפול זוגי מתמקד בבעיות שגרמו לקשר להגיע למצב אליו הוא הגיע. מצב כזה יכול להיגרם בגלל אדישות שהלכה וגברה עם השנים האחד לשני, חוסר חשק מיני מסיבות שונות, היחשפות של אחד מבני הזוג למישהו אחר, ועוד סיבות שונות שגרמו למצב. העיקרון הוא קודם כל להבין שניתן לעבוד על הזוגיות, ולא צריך "לזרוק לפח" לפני שעושים את המאמץ הדרוש, וזוגות רבים קיבלו חיים זוגיים חדשים לאחר שהם הלכו והתייעצו עם האנשים הנכונים.

הקושי העיקרי של זוגות להגיע לטיפול כזה הוא ההיחשפות בפני אדם זר, קושי שאפשר בהחלט להבין אותו, אבל אם מתגברים על הקושי הזה אפשר להגיע לתובנות מדהימות, הן כל אחד לעצמו וכמובן כל אחד על השני, תובנות שיכולות לבנות את הקשר מהתחלה ולהפוך אותו לקשר טוב לכל אחד מבני הזוג.

 

יש לך שאלה? המומחים שלנו ישמחו לענות